YAŞAR ÖZEL KADIN 1983 LP. Daha büyük görüntüle

YAŞAR ÖZEL KADIN 1983 LP.

Özellikler

Sanatçı Yaşar Özel
Firma Mert
Orijinal Yılı 1983
Tür Türk Sanat Müziği
Format Türü Plak
Format LP.
Basım Yeri Türkiye
Etiket Numarası MŞ-102
Plak Kondisyonu vg+ (very good plus - iyi durumda)
Kapak Kondisyonu vg+ (very good plus - iyi durumda)

700,00 TL

Ürün Açıklaması

YAŞAR  ÖZEL

Albüm Şarkıları:

A YÜZÜ:

1-  BİR GÖNÜL VARDI BENDE   2-  SEVDA BASAMAĞI   3-  NE BENDE ESKİ HEVES
4-  YASEMEN   5-  UNUTAMAZSIN   6-  KADIN

B YÜZÜ:

1-  YOLLARDA ARADIM İZLERİNİ   2-  KADERİMDE HEP GÜZELİ ARADIM
3-  AŞK KERVANI   4-  KAYBOLAN YILDIZ GİBİ
5-  GÜN BE GÜN YAŞANAN O HATIRAYI    6-KALP KALBE KARŞI DERLER
 
MERT Plak 1983 yılı basımı, MŞ-102  ~  TEMİZ  DURUMDA
 
PLAK: 7/10   ~   KAPAK: 7/10

PLAK KONDİSYON DEĞERLENDİRME TABLOSU

ss (still sealed- ambalajı açılmamış): orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır.
m (mint - hiç kullanılmamış): ss'den tek farkı orjinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır.
m- (mint minus): en yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır.
ex (excellent - mükemmel): minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir.
ex- (exellent minus): plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, disk yüzeyi...) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır.
vg+ (very good plus - iyi durumda): plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.
vg (very good - vasatın üstü): plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.
g (good - vasat) : plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. kapak çok yıpranmıştır, disk izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır.
p (poor - kötü durumda): plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. disk yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir.