NEŞE KARABÖCEK GECENİN MATEMİ 1974 LP. Daha büyük görüntüle

NEŞE KARABÖCEK GECENİN MATEMİ 1974 LP.

Özellikler

Sanatçı Neşe Karaböcek
Firma Elenor
Orijinal Yılı 1974
Tür Türk Sanat Müziği
Format Türü Plak
Format LP.
Basım Yeri Türkiye
Etiket Numarası 1022
Plak Kondisyonu ex (excellent - mükemmel)
Kapak Kondisyonu ex (excellent - mükemmel)

3 500,00 TL

Ürün Açıklaması

Albüm Şarkıları:

A1 - Hüzzam Peşrevi
A2 - Gecenin Matemi
söz: Mustafa Nafiz Irmak / müzik: Selahattin Pınar
A3 - Ümidini Kirpiklerine
söz: Nurettin Rüştü Bingöl / müzik: Selahattin Pınar
A4 - Klarnet ile Geçiş Taksimi
A5 - Sönmez Artık Yüreğim
söz: Bilinmiyor / müzik: Kadri Şençalar
A6 - Gurbet O Kadar Acı ki
söz: Kemalettin Kamu / müzik: Yıldırım Gürses
A7 - Gönül Dağı
söz ve müzik: Neşet Ertaş
B1 - Piyano ile Nihavent Açış
B2 - Doymadım Sana
söz: Sami Akay / müzik: Nevzat Akay
B3 - Göze mi Geldik
söz: Bilinmiyor / müzik: Osman Nihat Akın
B4 - Kanun ile Taksim
B5 - Bakmıyor Çeşm-i Siyah
söz: Mehmet Sadi Bey / müzik: Hacı Arif Bey
B6 - Makber
söz: Abdülhak Hamit Tarhan / müzik: Mehmed Baha Pars
B7 - Aşk ve Gurur
söz ve müzik: Selami Şahin

PLAK KONDİSYON DEĞERLENDİRME TABLOSU

SS ( Still Sealed – Ambalajı Açılmamış ): Orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır. Rakamsal değeri 10 / 10 olarak değerlendirilir.

M ( Mint – Hiç Kullanılmamış ): SS’den tek farkı orijinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. Hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır. Rakamsal değeri 10 / 9 olarak değerlendirilir.
M- ( Mint Minus ): En yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır. Rakamsal değeri 10 / 8,5 olarak değerlendirilir.
EX ( Excellent – Mükemmel ): Minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. Herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir. Rakamsal değeri 10 / 8 olarak değerlendirilir.
EX- ( Excellent Minus ): Plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, plak yüzeyi…) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. Plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır. Rakamsal değeri 10 / 7,5 olarak değerlendirilir.
VG+ ( Very Good Plus – İyi Durumda ): Plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. Plak yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. Kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir eksik olmamalıdır. Rakamsal değeri 10 / 7 olarak değerlendirilir.
VG ( Very Good – Vasatın Üstü ): Plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. Plak yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. Hafif iğne ağırlığında atlama olabilir ama hiçbir takılma olmaması gerekir. Plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. Plak izi (ring wear) belirgin şekilde görülür. Rakamsal değeri 10 / 6,5 olarak değerlendirilir.
G ( Good – Vasat ): Plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. Plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. Kapak çok yıpranmıştır, Plak izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır. Rakamsal değeri 10 / 6 olarak değerlendirilir.
P ( Poor – Kötü durumda ): Plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. Plak yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. Hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir. Bu durumdaki bir plak zaten sık olarak satışa sunulmaz; ancak tarihi veya arşivsel önemi büyük olan plaklarda mevzu bahis olabilir. Rakamsal değeri 10 / 6 altındaki plaklar olarak değerlendirilir.