SEZEN AKSU SERÇE 1978 LP. Daha büyük görüntüle

SEZEN AKSU SERÇE 1978 LP.

Özellikler

Sanatçı Sezen Aksu
Firma Kent
Orijinal Yılı 1978
Tür Pop
Format Türü Plak
Format 2 LP.
Basım Yeri Türkiye
Etiket Numarası STX 137
Plak Kondisyonu vg+ (very good plus - iyi durumda)
Kapak Kondisyonu Yeni Baskı Kapak

0,00 TL

Ürün Açıklaması

Albüm Eserleri:

ALP: 1

1. İçime Sinmiyor
2. Minik Serçe
3. Sen
4. Gölge Etme
5. Gün Gelir
6. Yorgun Akşamlar
7. Sızı
8. Çocuk Ve Dev
9. Kaybolan Yıllar
10. Gelen Gideni Aratır

LP: 2

1. Kaç Yıl Geçti Aradan
2. Aşk
3. Kime Kalmış Bu Dünya
4. Neye Yarar?
5. Ben Dul Bir Kadınım
6. Ud Taksimi
7. Ölürsem Yazıktır
8. Olmaz İlaç
9. Akasyalar Açarken
10.Silemezler Gönlümden
11. Karam

PLAK KONDİSYON DEĞERLENDİRME TABLOSU
ss (still sealed- ambalajı açılmamış): orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır.
m (mint - hiç kullanılmamış): ss'den tek farkı orjinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır.
m- (mint minus): en yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır.
ex (excellent - mükemmel): minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir.
ex- (exellent minus): plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, disk yüzeyi...) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır.
vg+ (very good plus - iyi durumda): plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.
vg (very good - vasatın üstü): plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.
g (good - vasat) : plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. kapak çok yıpranmıştır, disk izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır.
p (poor - kötü durumda): plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. disk yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir.