NÜKHET DURU BİR NEFES GİBİ 1977 LP. Daha büyük görüntüle

NÜKHET DURU BİR NEFES GİBİ 1977 LP.

Özellikler

Sanatçı Nükhet Duru
Firma 1 Numara
Orijinal Yılı 1977
Tür Pop
Format Türü Plak
Format LP.
Basım Yeri Türkiye
Etiket Numarası A.K.014
Plak Kondisyonu ex (excellent - mükemmel)
Kapak Kondisyonu ex- (exellent minus)

750,00 TL

Ürün Açıklaması

NÜKHET  DURU

 Albüm Şarkıları:

A YÜZÜ:

1- BİR NEFES GİBİ   2- BENİ BENİMLE BIRAK   3- GÜNEŞ
4- İKİ GÖZYAŞI   5- HERŞEY YOLUNDA ŞİMDİ

B YÜZÜ:  

1- CANIM YANDI   2- AL BENİ DE YANINA
3- KULİS      4- GERİSİ VIZ GELİR   5- HAYDİ UZATMA ARKADAŞ

1 NUMARA Plak 1977 yılı basımı, A.K.014 ~ ÇOK TEMİZ  DURUMDA

PLAK: 8/10   ~   KAPAK: 7/10

PLAK KONDİSYON DEĞERLENDİRME TABLOSU

ss (still sealed- ambalajı açılmamış): orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır.
m (mint - hiç kullanılmamış): ss'den tek farkı orjinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır.
m- (mint minus): en yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır.
ex (excellent - mükemmel): minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir.
ex- (exellent minus): plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, disk yüzeyi...) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır.
vg+ (very good plus - iyi durumda): plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.
vg (very good - vasatın üstü): plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.
g (good - vasat) : plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. kapak çok yıpranmıştır, disk izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır.
p (poor - kötü durumda): plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. disk yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir.