ÖMÜR GÖKSEL ve DÜNYASI 1970 İLK LP. Daha büyük görüntüle

ÖMÜR GÖKSEL ve DÜNYASI 1970 İLK LP.

Özellikler

Firma Türkofon
Orijinal Yılı 1970
Tür Pop
Format Türü Plak
Format LP.
Basım Yeri Türkiye
Etiket Numarası VELP 6501
Plak Kondisyonu ex- (exellent minus)
Kapak Kondisyonu g (good - vasat)

650,00 TL

Ürün Açıklaması

ÖMÜR  GÖKSEL

Albüm Şarkıları:

1-Sen Kadehlerdesin
2-İsmin Kaldı Dudaklarımda
3-Senin Aşkına
4-Sevgilim
5-Eğer Bir Gün Bırakırsan
6-Diye
7-Hala Sen Varsın
8-Sarhoş Oldum Aşkından
9-Kim
10-Hatırla Beni
11-Ben
12-Mutluluk
türkofon Plak 1970 yılı basımı, VELP 6501 ~  TEMİZ DURUMDA
PLAK: 8/10  (ex-)   ~   KAPAK: 8/10  (g)

PLAK KONDİSYON DEĞERLENDİRME TABLOSU

ss (still sealed- ambalajı açılmamış): orjinal fabrika ambalajı hiç bir şekilde açılmamış plaklar için kullanılır.
m (mint - hiç kullanılmamış): ss'den tek farkı orjinal ambalajının olmaması yahut açılmış olmasıdır. hiç iğne değmemiş plaklar için kullanılır.
m- (mint minus): en yüksek derecede itina ile kullanılmış, en ufak defosu bulunmayan plaklardır.
ex (excellent - mükemmel): minimum derecede kullanılmışlık belirtileri bulunur. herhangi bir çizik bulunduğu takdirde bu tanımlama kesinlikle kullanılmaz; sadece çok hafif bir kaç sıyrık varsa kullanılabilir.
ex- (exellent minus): plağın ve kapağın çeşitli yerlerindeki (sırt, etiket, disk yüzeyi...) kullanılmışlık belirtileri görülebilir ölçüdedir. plakta rahatsız edici bir çizik veya dipses bulunmamalıdır.
vg+ (very good plus - iyi durumda): plak ve kapak belirgin bir kullanılmışlık arz eder. disk yüzeyinde çeşitli sıyrık ve izler vardır, ve parlaklık hafifçe kaybolmuştur. herhangi bir atlama ve takılma kesinlikle bulunmaz. kapakta çeşitli aşınmalar ve hafif bükülmeler olabilir ama herhangi bir yırtık veya eksik olmamalıdır.
vg (very good - vasatın üstü): plak ve kapak oldukça fazla derecede kullanılmıştır. disk yüzeyi parlaklıklığını kaybetmiştir, çeşitli çizik ve izler içerir. hafif iğne ağırlığında takılmalar olabilir ama hiçbir atlama olmaması gerekir. plak kapağı aşınmıştır, rengi solmuş olabilir. diskin izi (ring wear) belirgin şekilde görülür.
g (good - vasat) : plak ve kapak aşırı derecede kullanılmıştır. plakta derin çizikler bulunabilir, atlamalar ve takılmalar vardır. kapak çok yıpranmıştır, disk izi çok belirgindir ve kapakta çeşitli bükülmeler ve yırtıklar vardır.
p (poor - kötü durumda): plaktaki çizikler çok fazla ve derindir. disk yüzeyi ve etiket çok yıpranmıştır. hatta kapak yırtık ve eksik; plak, kırık olabilir.